Blok častých či pouze podstatných otázek a odpovědí.
Proč jsou u příspěvků vypnuty komentáře?
Efektivní komunikace na internetu je výzvou pro každého. Známá lidová moudrost nám říká, že lidé rychleji konají, než myslí. Právě tento fenomén hraje velkou roli ve schopnostech lidí uvážlivě komunikovat a diskutovat. Místo hledání porozumění a pochopení pozice autorů lidé pod vlivem emocí a vlastních eg okamžitě sahají k předpojatému vynášení soudů, hodnocení a následně na těchto soudech trvají a slepě se jich drží (opět otázka ega). V horším případě jsou autoři textů a myšlenek obětmi trolů a trolingu znuděných jedinců, jejichž smyslem života je hnidopišsky nesouhlasit – o problematiku a pochopení pozice autora jim vůbec nejde. Přesně z těchto důvodů jsou na tomto webu komentáře vypnuty. Pokud někdo má skutečný zájem diskutovat, tak si najde čas i na napsání e-mailu či odeslání kontaktního formuláře aniž by měl jistotu, že mu bude odpovězeno. Diskuse na sociálních sitích i na mediálních serverech jsou přehlídkou neinteligentních výměn názorů, které společnost dále od sebe vzdalují a rozdělují, protože lidé diskutující v těchto diskusích spíše řeší své osobní frustrace, než cokoliv jiného. Další důvod je, že případné vyšší množství komentářů (typické nekonečné flamewars) by se podepisovalo na rychlosti načítání webových stránek. Toto není specializované diskusní fórum.
Přesto lze selektivně komentáře dle uvážení povolit u vybraných příspěvků, ale v případě nutnosti (agrese, troling, spam) budou nejenom uzavřeny, ale následně i promazány. Vše je na uvážení přísného administrátora 😎
Proč nemá tento projekt také účty na sociálních sítích?
V posledních několika letech se situace ve světě sociálních sítí dramaticky změnila – k horšímu. Tyto tendence jsou přímo úměrné vzrůstajícímu využívání těchto sítí. Zatímco v počátku sloužily zejména mladým lidem (zábava, udržování kontaktů, komunikace s přáteli, komunikace s veřejností – efektivní náhrada osobních webů), tak dnes je již hodně věcí jinak. Do tohoto světa “mladých” doslova vtrhly všechny možné subjekty dospělého a zkaženého světa a přinesly si sebou všechny svoje defekty – byznys a mamon, reklamní manipulace, politika a bezprecedentní manipulace lidského názoru, agrese, rozeštvávání komunit, účelové dezinformace. Následně ve snaze řešit tyto neduhy a uchránit již zbudovaná miliardová impéria se přistupuje k tvrdé, ale velmi neefektivní cenzuře. Ve snaze zabránit šíření tzv. FAKE NEWS jsou pomocí primitivních algoritmů potírány relevantní alternativní názory a problém FAKE NEWS zůstává prakticky nevyřešen. Absolutně nejhorší sociální síť je pochopitelně FACEBOOK, kde je každý osobní účet tvrdě zobchodován a to v minulosti i zcela ilegálně (kauza Cambridge Analytica). Další síť INSTAGRAM je zase z velké míry kompromitována byznys zájmy, nahánění příznivců za každou cenu, skrytou reklamou a virtuálním pozérstvím. Není náhoda, že obě tyto nejhorší sociální sítě jsou vlastněny tím samým subjektem. Ještě jakž takž dobře vychází z tohoto srovnání síť TWITTER. Ta je však svými vlastnostmi poměrně nevhodná pro sdílení intelektuálního obsahu – a to nad rámec zaslání odkazu na příslušný web s krátkým popisem (stále ale jediná síť, jež by v budoucnu mohla být zvážena). Problém Twitteru je, že byl opět kompromitován mocichtivými politiky, kteří si z této sítě udělali tiskové oddělení a zamořují svět svými neinteligentními a problémy neřešícími PR floskulemi.
Ve výsledku se tento virtuální svět zmítá ve velkých problémech a původní myšlenky z 90. let 20. století o svobodě na internetu jsou tam již do velké míry pasé. Mnoho subjektů už tento stav zaznamenalo a vrací se do svobodného světa World Wide Webu, kde lze stále publikovat bez omezení a kde technologický pokrok dokázal tvorbu osobního webu dramaticky zjednodušit a zpřístupnit i lidem mimo IT svět.
Jaký je původ fotografií na tomto webu, například těch u jednotlivých příspěvků atd.?
Jedná se o fotografie z vlastního foto-archivu. Kudy chodím tudy fotím. Například o moje fotky ze 17. listopadů z různých let, 28. říjnů nebo z doby, kdy zemřel Václav Havel. Dále také z předvánočních období – tradiční trhy na Staroměstském náměstí. Kvalita není nic moc, ale je to velmi autentické 😉 Dále budou využity ilustrativní fotografie zakoupené z existujících fotobank (např. Shutterstock, iStock, Vecteezy, případně zdarma Pixabay).